Wywiad środowiskowy

Wywiad środowiskowy to jedna z technik zbierania informacji przez klienta. Stosowana jest praktycznie we wszystkich prowadzonych przed detektywa sprawach, na co wpływ bez wątpienia ma jej duża skuteczność. Każdego dnia czasami całkowicie nieświadomie obserwujemy innych, sami również jesteśmy obserwowani. Dla detektywa materiały zebrane podczas wywiadu środowiskowego są bardzo często punktem wyjścia do ustalenia dalszego planu działania oraz stanowią potwierdzenie już pozyskanych przez niego informacji.

Zdarza się, że z pozoru mało znaczące fakty nie będą dla detektywa wartościową informacją. Okazuje się, że to właśnie one nierzadko pokazują mu obraz sprawy z zupełnie innej perspektywy – utwierdzają go w jego przekonaniach, pozwalają obrać inny kierunek, ułożyć puzzle często bardzo skomplikowanej układanki. Rodzina, sąsiedzi, znajomi i współpracownicy są dla detektywa niezwykle cennym źródłem informacji dostarczają mocnych dowodów w sprawie i przyśpieszają cały proces prowadzonego śledztwa.

Dzięki wywiadowi środowiskowemu można ustalić m.in. miejsce zamieszkania konkretnej osoby, wykonywany przez nią zawód, formy spędzania czasu wolnego, kontakty i relacje z innymi ludźmi, tryb życia, stan zdrowia, uzależnienia i problemy mające znaczenie dla sprawy. Ma to znaczenie w przypadku weryfikacji przyszłych pracowników, oszustw, zaginięć, zdrady małżeńskiej czy też niepokojące zachowania bliskiej osoby. Zebrane przez detektywa dane mogą ponadto być wykorzystane jako dowody w sądzie oraz podczas konsultacji z prawnikiem.

Obsługujemy firmy
i osoby fizyczne.

Szybko, skutecznie, dyskretnie. Bezpłatne konsultacje.

Pytanie do detektywa? Codziennie od 8.00 - 22.00.